Od današnja tri meča na rasporedu 16-tog kola SEABL za vas smo pripremili jedan po našem mišljenju sjajan value pick za single okladu.

SINGLE:

MT. GAMBIER PIONEERS – ALBURY WODONGA BANDITS  AH 2(+14.5) ( @1.92, Marathonbet)

Stake:  5/5

SEABL, 16. kolo – 21.07., 12:30h, Bern Bruning Stadium

Tipujemo opciju azijskog hendikepa do gost neće izgubiti s više od 14 razlike u ovom meču uključujući i moguće produžetke. Radi se o okršaju Istoka u kome prvoplasirani Mt. Gambier dočekuje trenutno četvrtoplasirani Albury u ključnom dvoboju za goste u kome bi porazom sebe doveli u vrlo neugodnu poziciju jer do kraja igraju s favoritima za titulu Geelongom i Nunawadingom.

U ovakvom susretu ipak se ne bismo kockali poenima jer Alburyju visi playoff te moraju slaviti dok je domaćin već osigurao prvo mjesto i playoff te iako još nisu poraženi kod kuće u ovoj godini po nama gosti bi se moralo nositi s ovim hendikepom koji je definitivno precijenjen s obzirom na kontekst samog meča.

Mt. Gambier trenutno je najveća sila u SEABL no to im je i minus u ovom meču jer su s dva slavlja u Canberri protiv Gunnersa te BA CoE osigurali playoff te prvo mjesto a ove su godine još uvijek neporaženi na svome parketu na Bern Bruning Stadiumu ili popularno poznatom Icehouseu. Većinu protivnika bi morali lagano deklasirati što se i dešavalo tokom ove sezone te je vrlo rijedak krug ekipa koje su im mogle parirati cijelih 40 minuta no Albury ipak spada u taj krug te im vjerujemo nakon velikog slavlja nad jednim od favorita za naslov Ballaratom kojeg su demolirali u zadnjoj četvrtini s čak 36-19 čime su prekinuli veliki crni niz nakon povratka nekoliko igrača(Harding) i nakon što je kapetan Duck napokon odigrao na razini Iako su bez Newtona morali bi pokriti ovaj hendikep jer bi se porazom oprostili od playoffa te četvrte pozicije jer bi do kraja morali pobijediti u svakom meču uključujući duele s jednima od favorita za titulu Geelongom te Nunawadingom a razlog zašto su jedni od rijetkih koji se mogu nositi s domaćinom jest taj što igraju brzim run and gun stilom koji mogu ofenzivno parirati Mt. Gambieru koji naravno posjeduje bolju obranu te Albury čak ima i najgoru defanzivu lige no posjeduju ponajbolji napad i svakome mogu utrpati preko stotke. Smatramo kako bi meč ipak trebao završiti oko zadane ukupne margine no ovolika razlika za ovakav susret po nama je ipak prevelika te drugi najveći razlog tome leži u činjenici što Pioneersi mogu rutinski pobjeđivati do kraja a i sigurno će u nekim lakšim mečevima odmarati neke od startera dok gosti imaju iznimno težak raspored do kraja regularnog dijela a svaki meč im je must win. Još treba napomenuti kako Albury ima sjajan reket u ovom trenutku s Robinsonom u maksimalnoj formi što će bit od krucijalne važnosti u borbi s ponajboljim frontcourtom lige no u backcourtu gost također ima sjajnog pleja Georgea koji je jedno vrijeme slovio i za MVP kandidata pa bi po nama gosti trebali pružiti i više nego solidan otpor te ostati neporaženi s manje od 15 razlike u ovom vitalnom susretu za njih. U prvom okršaju ove sezone vidjeli smo ukupno 170 poena te pobjedu Mt. Gambiera u gostima od 87:83 kad je tada domaći Albury fantastičnim drugim poluvremenom nadoknadio -13 iz prvog dijela te katastrofalnu prvu četvrtinu u kojoj su primili nevjerojatnih 35 poena čime su izbjegli blowout te bi i sada ta ista četvrtina mogla biti ključna u kojoj gost mora popraviti obranu ukoliko želi iznenaditi.