Danas u nedostatku hokejaških tipova objavljujemo eksperimentalnu analizu iz doigravanja NBA koja je u biti hrvatska verzija analize meča s našeg novog sajta gdje ovu analizu možete pročitati preoblikovanu na engleskom jeziku.

OVAJ TIP S KRATKIM PREVIEWOM MOŽETE NAĆI I OVDJE DOK DETALJNU STATISTIKU NAŠEG BASKET SISTEMA MOŽETE PROVJERITI NA OVOM LINKU.

ZA DANAS JOŠ FREE PICK IZ LITAVSKE LKL NA NOVOM SAJTU.

DANAS SMO SE POTRUDILI PA PROVJERITE I SINGLE IZ TURSKOG TBL-A OD NAŠEG DRUGOG TIPSERA NA NOVOM SAJTU.

SINGLE:

CLEVELAND CAVALIERS – BOSTON CELTICS  1. poluvrijeme – h1(-9.5)  ( @1.85, Unibet)

Stake:  5/5

NBA, doigravanje, polufinale – 02:30h, Quicken Loans Arena

Od Cavsa tražimo da pokriju ovaj zadani hendikep u prvom poluvremenu koje moraju dobiti s minimalno deset razlike. Kod dosta kladionica ovaj hendikep se kreće oko 10.5 što je također isplativa opcija za single no za 4/5 stake.

Drugi meč finala Istoka na parketu Clevelanda te ukupno četvrti susret ove serije u kome domaći Cavaliersi traže povratak kontrole u seriji koju su započeli s dvije uvjerljive pobjede u TD Gardenu u Bostonu kojeg su najprije na startu pobijedili sa 117:104 da bi im u drugom okršaju održali rekordnu lekciju od 44 razlike(130:86 – highlightse te anihilacije možete pogledati ovdje) s time da su na poluvremenu vodili s nestvarnih 72:31. Previše se izgleda opustio tim Clevelanda i uljuljkao nakon te pobjede jer su u posljednjem meču posve neočekivano poraženi nakon što su doživjeli kolaps u zadnjih 19 minuta. Vodili su bili 21 razlike 7 minuta prije kraja treće četvrtine no tada je krenula nezaustavljiva kanonada trica Celticsa koji nisu mogli promašiti u tom razdoblju i na kraju su dobili meč u egal završnici nakon trice Bradleyja u posljednjem napadu i sekundi. Cleveland niti nije mogao očekivati pobjedu s očajnim šutom za tri poena u drugom dijelu u kojem su šutirali katastrofalnih 2/17 s time da su te dvije trice dali pred sami kraj susreta. LeBron je u potpunosti zakazao sa samo 11 poena i šutom 4/13(za 3 poena 0/4) te je puknuo pod pritiskom jer je imao priliku da s novom partijom od 30+ poena obori Jordanov rekord uzastopnih mečeva u playoffu s 30+ poena. Cavaliersi su bili slavili u svih 10 utakmica do ove zadnje te je LeBron zabio 30 ili više poena no nakon ovog poraza kazao je zanimljivo da mu je čak i drago što se to desilo jer su uvidjeli da nisu nepobjedivi. Još treba nadodati i zanimljivo podatak koji će djelovati iznimno motivirajuće na LeBrona a to je činjenica da je u zadnjih 16 minuta prošlog meča ostao bez ijednog poena što se zasigurno neće desiti u prvo poluvremenu ovog okršaja u kojem od Kinga očekujemo da pokaže svu raskoš svog talenta.

Od njih zato nakon poraza od 108:111 očekujemo puno više zalaganja i daleko bolju obranu te karakterističnu brzu igru s dosta šuteva i šuteva za tri poena a ukoliko uz obranu poprave i svoje prosjeke te šutiraju barem prosječno tada po nama ne bi smjelo biti problema oko prolaska ovog hendikepa u prvom dijelu. Kritičan je ovo meč za Cleveland koji mora povratiti svoje samopouzdanje a veoma zanimljivo je i to što Boston igra bez najboljeg scorera i prvog pleja Thomasa koji je priznao da je igrao ozlijeđen od početka ove serije no Boston je bez njega nanio Clevelandu prvi poraz u ovom doigravanju nakon teškog potopa od 44 razlike što je neviđeni kolaps Cavsa nakon takve uvjerljive pobjede no to samo pokazuje da je svaka utakmica nova priča što je svakako plus u ovoj situaciji za Cleveland nakon poraza. Ovo prvo poluvrijeme ključno je ne samo iz razloga što Cavsi imaju priliku da prelome meč u tom razdoblju već i zbog toga što moraju nakon toga poraza povratiti kontrolu i ritam koji su držali u ovom finalu te nikako ne smiju dopustiti novi kiks s kojim bi Celticsi doslovno iz ničega poravnali ovu seriju. Trener domaćih Lue zasigurno je imao punu pozornost Jamesa i ostatka ekipe nakon zadnjeg susreta pa možemo očekivati puno više intenziteta od strane domaćina te vrlo jak ulaz u meč koji moraju što prije prelomiti kako ne bi dali krila mladoj ekipi Celticsa koja je pokazala koliko je opasna bez najboljeg igrača kad uđu u ritam.