Alen je nepoznati Hokejaš sa nepoznate lokacije, od kada je na treningu dobio palicom u glavu ima gotovo prognotička svojstva.

Boston Bruins vs Winnipeg Jets

11.1.2012 01:00h Boston Bruins vs Winnipeg Jets

Obje ekipe u vrlo dobrim formama ali samo jedna mislim da ostaje na vrhu tabele a posebno tome daje draž jednoj ubjedljivoj navijačkoj skupini koja zna biti prilično otvorena kod kuće.

Boston Bruins

Čini mi se da ekipa Boston Bruinsa stiče reputaciju kao jedna vrlo prljava i nekorekta ekipa u NHL ligi i mislim da na priče niko od igrača posebno ne obraća pažnju. Njihova utakmica sa Vancouver Canucksima je imala posebnu draž jer ovo je bilo njihov prvi međusobni okršan nakon finalne utakmice u Stanley Cup takmičenju u kojem se moglo vidjeti mnogo suparničkih varnica i velikih tenzija među igračima.

Manjak dicipline je koštao Bruinse u tom susretu da se nađu sa 5-3 omjerom igrača na ledu gdje je rezultiralo primljenim pogotkom od Kesler Ryana u 5 minuti utakmice. Brad Marchand je odgovorio poslije nekoliko minuta točnije prije završetka prvog dijela što je bio njegov 16 pogodak ove sezone.

U drugom periodu je Rich Peverley povećao vodstvo svoje ekipe svojim 7 golom čime su Bruinsi vodili sa 2-1 ali opet ih je loša disciplina koštala nekoliko igrača što su Canucksi vrlo dobro iskoristili te preokrenuli rezultat na 4-2 sa nekoliko igrača viška na ledu što je bilo dovoljno za njihovo vodstvo.

Skoro 10 puta su bili uskraćeni za kompletan tim u tom susretu pa su tako i dozvolili poraz od 4-3 a posljednji gol postignut za ekipu Bruinsa je bio od strane David Krejci kojem je ovo bio 10 gol u trećem periodu igre a golman Tim Thomas je uspio spasti 32 udarca prema golu.

bwin bonus

Winnipeg Jets

Ekipa Winnipeg Jetsa se i dalje bori da dođe do mjesta za playoff  tako da sada zauzimaju 9 mjesto u ovoj Istočnoj konferenciji. Oni su se vratili na pobjedničke staze u Subotu večer kada su uspjeli pobjediti ekipu Buffalo sa 2-1 u produžetcima.

Nakon što je prva trećina završila mirno bez ijedong pogotka u drugom dijelu je Blake Wheeler uspio malo probudit igru pa je tako u dosuđenom power play situaciji uspio  izjenačiti za svoju ekipu što je bio njegov osmi pogodak ove sezone.

Dvanaest minuta je prošlo a da ni jedna strana nije napravila nešto konkretnije u trećem periodu pa se stoga otišlo u produžetke u kojoj nije trebalo puno nakon početka je poslije svega 57 sekundi Johnny Oduya postigao svoj drugi pogodak što je Jetse odvelo ka pobjedi.

Ondrej Pavele je odigrao vrlo dobro u tom susretu gdje je za svoju ekipu Winipegsa uspio spasti 31 upućen udarac dok su njegovi igrači uputili 41 udarac a gdje su 18 bili napravljeni u drugom dijelu susreta.

Moje mišljenje za kladionicu:

Čvrsta igra koju prikazuju u posljednjih nekoliko susreta će očigledno biti presudna i u ovom susretu poslije onako nesretnog poraza će sigurno ići na novu pobjedu koja bi im omogućila prvu poziciju i pobjeda Bruinsa je po meni vrlo logičan izbor.

Oznake: , , , , ,