Cairns se ponovno mora osloniti na svoju granitnu obranu

Must win meč u sklopu prvog meča u godini za šestoplasirani Cairns koji dočekuje sedmoplasirane Bulletse po četvrti put u ovoj sezoni i po drugi put na domaćem parketu nakon što su prethodno izgubili oba duela u Brisbaneu(83:78, 82:74) da bi pali i u dramatičnoj završnici na domaćem parketu(74:75) čime se Brisbane pokazuje kao prva crna mačka za Taipanse.

SINGLE:

CAIRNS TAIPANS – BRISBANE BULLETS  1. poluvrijeme – manje od 81.5 poena( @1.85, 1xBet)

Stake:  5/5

NBL – 05.01., 09:30h Cairns Convention Centre

Cairns je u prošlom kolu u duelu na samu Staru godinu zakazao u onome u čemu su najjači, tj. u defanzivi s kojom ih je pobijedio branitelj naslova Perth na njihovom parketu(68:83) čime je Cairns pretrpio drugi poraz u nizu nakon 102:106 poraza kod Illawarre a sve to rezultiralo je njihovim padom izvan playoff zone i trenutnim šestim mjestom što je razlog za paniku u stožeru Cairnsa čiji tim se već dugo nije našao izvan playoff zone i prva četiri mjesta. Statistički igraju jednu od najboljih obrana kod kuće te u prosjeku primaju samo 76 poena te i statistički posjeduju najbolju defanzivu na domaćem parketu no ofenzivno nisu među najjačim ekipama što kompenziraju sjajnom zonskom obranom u kojoj pokrivaju gotovo svaki šut te dupliraju kad protivnik napada u postu što su dva defanzivna elementa koja su nerješiva enigma za ostale ekipe. S omjerom od 8-11 i domaćim od 6-5 Cairns uz svoju obranu zaslužuje bolje no kad u obzir uzmemo i sve ozlijede te promjene u rosteru koje su prošli kao i činjenicu da još uvijek igraju bez jednog od najkorisnijih centara u ligi Jawaija mogu biti i presretni trenutnim stanjem na tablici.

Brisbaneova forma previše varira ove sezone za nešto više od trenutne sedme pozicije o čemu najbolje svjedoči podatak da ponekad znaju imati sjajne nizove pobjeda kao i intervale unutar susreta u kojima briljiraju no ponekad jednostavno upadnu u crne rupe kao i u rezultatskom smislu pa sve u svemu izgleda da će izborniku australske nacionalne vrste Lemanisu ipak trebati jedna cijela sezone za uigravanje makar playoff za njih kao ni za domaćina još uvijek nije izgubljen. Bulletsi su u ovom trenu na omjeru od 7-11 dok su u gostima ipak bitno lošiji nego kod kuće s tri slavlja i sedam poraza od kojih je posljednji stigao u Wollongonu kod Illawarre posljednjeg dana u prošloj godini kad su pali s 82:104 i primili preko stotke čak po peti put ove sezone te po treći put od Illawarre. Defanzivni segment je nešto što trener Lemanis stalno naglašava a na trenutke pokazuju doista sjajna izdanja u tog segmentu a posebice u okršajima s Cairnsom kojeg su u sva tri međusobna duela ove sezone ostavili ispod 80 poena dok smo i u dva od tri navrata vidjeli i lagani under u prvom poluvremenu uključujući i jedini okršaj na parketu Taipansa koji su poznati kao vrlo čvrsta i fizička ekipa kod kuće te smo uvjereni u novi defanzivni obračun u prvom dijelu i taktičko nadmudrivanje u kojem je ipak teško predvidjeti pobjednika te bi ovaj meč kao i prošli u Cairnsu mogla ponovno odlučivati jedna lopta.

VJEROJATNE STARTNE PETORKE:

Cairns: Smith, Gliddon, Egwu, Loughton, McCarron

Brisbane: Trice, Buford, Kickert, Jervis, Gibson

SRETNO!

3 odgovora na “Cairns se ponovno mora osloniti na svoju granitnu obranu”

1. PREGAME SINGLE LOSE za koš, 11 trica upalo, sjajan single je bio. Mi obranili na LIVEU na 86.5 prvo manje i idemo u plus s LIVE 3. četvrtina under 39.5 poena, SRETNO! Uvijek braniti na lajvu ako je napeto kao ovaj i idete u plus s četvrtinama.