Objavljeno

Cairns se ponovno mora osloniti na svoju granitnu obranu

Must win meč u sklopu prvog meča u godini za šestoplasirani Cairns koji dočekuje sedmoplasirane Bulletse po četvrti put u ovoj sezoni i po drugi put na domaćem parketu nakon što su prethodno izgubili oba duela u Brisbaneu(83:78, 82:74) da bi pali i u dramatičnoj završnici na domaćem parketu(74:75) čime se Brisbane pokazuje kao prva crna mačka za Taipanse.

SINGLE:

CAIRNS TAIPANS – BRISBANE BULLETS  1. poluvrijeme – manje od 81.5 poena( @1.85, 1xBet)

Stake:  5/5

NBL – 05.01., 09:30h Cairns Convention Centre

Cairns je u prošlom kolu u duelu na samu Staru godinu zakazao u onome u čemu su najjači, tj. u defanzivi s kojom ih je pobijedio branitelj naslova Perth na njihovom parketu(68:83) čime je Cairns pretrpio drugi poraz u nizu nakon 102:106 poraza kod Illawarre a sve to rezultiralo je njihovim padom izvan playoff zone i trenutnim šestim mjestom što je razlog za paniku u stožeru Cairnsa čiji tim se već dugo nije našao izvan playoff zone i prva četiri mjesta. Statistički igraju jednu od najboljih obrana kod kuće te u prosjeku primaju samo 76 poena te i statistički posjeduju najbolju defanzivu na domaćem parketu no ofenzivno nisu među najjačim ekipama što kompenziraju sjajnom zonskom obranom u kojoj pokrivaju gotovo svaki šut te dupliraju kad protivnik napada u postu što su dva defanzivna elementa koja su nerješiva enigma za ostale ekipe. S omjerom od 8-11 i domaćim od 6-5 Cairns uz svoju obranu zaslužuje bolje no kad u obzir uzmemo i sve ozlijede te promjene u rosteru koje su prošli kao i činjenicu da još uvijek igraju bez jednog od najkorisnijih centara u ligi Jawaija mogu biti i presretni trenutnim stanjem na tablici.

Brisbaneova forma previše varira ove sezone za nešto više od trenutne sedme pozicije o čemu najbolje svjedoči podatak da ponekad znaju imati sjajne nizove pobjeda kao i intervale unutar susreta u kojima briljiraju no ponekad jednostavno upadnu u crne rupe kao i u rezultatskom smislu pa sve u svemu izgleda da će izborniku australske nacionalne vrste Lemanisu ipak trebati jedna cijela sezone za uigravanje makar playoff za njih kao ni za domaćina još uvijek nije izgubljen. Bulletsi su u ovom trenu na omjeru od 7-11 dok su u gostima ipak bitno lošiji nego kod kuće s tri slavlja i sedam poraza od kojih je posljednji stigao u Wollongonu kod Illawarre posljednjeg dana u prošloj godini kad su pali s 82:104 i primili preko stotke čak po peti put ove sezone te po treći put od Illawarre. Defanzivni segment je nešto što trener Lemanis stalno naglašava a na trenutke pokazuju doista sjajna izdanja u tog segmentu a posebice u okršajima s Cairnsom kojeg su u sva tri međusobna duela ove sezone ostavili ispod 80 poena dok smo i u dva od tri navrata vidjeli i lagani under u prvom poluvremenu uključujući i jedini okršaj na parketu Taipansa koji su poznati kao vrlo čvrsta i fizička ekipa kod kuće te smo uvjereni u novi defanzivni obračun u prvom dijelu i taktičko nadmudrivanje u kojem je ipak teško predvidjeti pobjednika te bi ovaj meč kao i prošli u Cairnsu mogla ponovno odlučivati jedna lopta.

VJEROJATNE STARTNE PETORKE:

Cairns: Smith, Gliddon, Egwu, Loughton, McCarron

Brisbane: Trice, Buford, Kickert, Jervis, Gibson

SRETNO!

3 misli o “Cairns se ponovno mora osloniti na svoju granitnu obranu

1. PREGAME SINGLE LOSE za koš, 11 trica upalo, sjajan single je bio. Mi obranili na LIVEU na 86.5 prvo manje i idemo u plus s LIVE 3. četvrtina under 39.5 poena, SRETNO! Uvijek braniti na lajvu ako je napeto kao ovaj i idete u plus s četvrtinama.

2. Uzeta i zadnja četvrtina under 41.5 i napravljen plus na ovom meču. Nadamo se da će nekome ove poruke pomoći u budućnosti.