Objavljeno

Chelsea FC vs FC Barcelona

Liga Prvaka – Stamford Bridge 18.4.2012, 20:45h Chelsea FC protiv FC Barcelona

Jedan od najintrigantnijih rivalstava u Europskom nogometu ove sedmice će sigurno biti duel domaće momčadi Chelsea i gostujućih igrača Barcelone u ovoj polufinalnoj utakmici Lige Prvaka.

[highlight]Prvi susret ove dvije momčadi će se odigrat na Stamford Bridge stadionu gdje će to biti ukupno 11 međusobni duel ove dvije ekipe u ovom takmičenju.[/highlight]

Barcelona je uspjela savladat momčad Chelsea nakon jedne kontraverzne utakmice koju su imali 2009 godine gdje je pogotkom Andres Inieste u 90 minuti uspjela izboriti prolaz u finalnoj fazi takmičenja.

Igrači Barcelone se nalazi u rekordu od 5 vezanih prolaza u polifinale dok je momčad Chelsea u nizu od 6 na posljednjih devet godina.

Chelsea FC
Chelsea FC

Plavci su uspješni 100% kod kuće na Europskom takmičenju ove sezone i kada se uzme zadnja povijest, zadnja momčad koja ih je pobjedila kod kuće je upravo bila ekipa Barcelone i to davne 2006 godine kada su slavili autogolom John Terryja u 71 minuti i pogotkom Samuel Etooa u 80 minuti gdje je susret završen sa 2:1 rezultatom. Momčad Chelsea nije slavila na posljednjih tri susreta u ovoj fazi protiv Španjolskih predstavnika dok je Barcelona pobjedila na svega dvije od posljednjih četiri utakmice.

Obje momčadi su osjetile pobjedu tokom ligaških susreta u prošloj sedmici, ekipa Barcelone je pobjedila Levante na gostovanju gdje su slavili sa 2:1 dok je Chelsea slavio u polufinalu FA Cupa savladavši Tottenham sa visokih 5:1 rezultatom tako da sam siguran da nas očekuje jedna vrlo interesantna prva duelna utakmica u ovoj fazi Lige Prvaka između ove dvije momčadi.

Momčad trenera Roberto Di Mattea je započela svoje dvije noći pripremenakon osiguravanja svojeg mjesta u finalu FA Cupa tako što su ostvarili stilsku pobjedu nad ekipom Tottenhama na Wembley stadionu.

Chelsea je imao pet različitih strijelaca u toj utakmici i sveobuhvatno oni su u totalu nadigrali svoje Londonske rivale čime su zakazali svoj okršaj protiv Liverpoola.

Trener Di Matteo je jednostavno okrenuo u kompletu sezonu za momčad Chelsea nakon što je preuzeo igrače od bivšeg trenera Andre Villas-Boasa nakon što je ovaj bilježio očaj sa ovim igračima, mada ono pravo i konkretno tek slijedi u Srijedu navečer.

Plavci su svoj prolaz do ovog stadija tražili preko Portugalske momčadi Benfice gdje su ih igrači testirali do samih granica izdržljivosti a gdje je momčad Chelsea tek prošla nakon ukupnog rezultata od 3:1. Benfica je bila mnogo bolja u drugom susretu kojeg su igrali na Stamford Bridge stadionu, ali je bila oslabljena kada je Maxi Pereiri pokazan direktni crveni karton u prvom poluvremenu, što je već jasno bilo da su Plavci bili ti koji će se naći u ovoj utakmici.

Ligaško stanje ekipe Chelsea je po prilično neubjedljivo jer oni u posljednjih pet utakmica imaju svega dvije pobjede, tako da njihov završetak takmičenja među prvih četiri na tabeli ovisi o ostalim utakmicama jer oni se nalaze na 6 poziciji sa dva boda iza ekipa Newcastle i Tottenham.

Nažalost po ekipu Chelsea, David Luiz će sigurno propustit ovaj prvi međusobni duel nakon što je zadobio ozljedu tetive koljena u dielu protiv Tottenhama kojeg su imali u utakmici FA Cupa. Ovaj Brazilski igrač će sigurno biti veliki nedostatak za momčad iz Londona jer je on sigurno imao ono što treba kako bi se zaustavili napadači Barcelone.

Osim toga, Matteo nema drugih briga pred ovaj susret a dobra vijest je ta da se vraća Branislav Ivanović nakon što njegova suspenzija traje samo u Engleskom prvenstvu.
Drogbina prisutnost u duelu protiv Tottenhama gdje je bio do 84 minute susreta sugeriše da bi u ovoj utakmici mogli vidjeti Fernando Torresa u napadnoj postavi. Juan Mata će ponovo kao i uvjek biti kreativac svih napada ove ekipe dok će Ramires ili Daniel Sturridge biti ti koji će se naći na desnoj strani a dok bi lijevo krilo zauzimao Florent Malouda.

Lampard je igrao svih 90 minuta u Nedjelju tako da će biti interesantno vidjeti da li je uspio zamjeniti Jon Obi Mikela i Raul Meirelesa.

U zadnjem dijelu Gary Cahill i John Terry će biti centralni par u toku nedostatka Luiza dok će Ivanović i Ashley Cole zauzimati pozicije sa strane tako da u ovoj utakmici očekujem formaciju 4-2-3-1 u kojoj bi se trebali naći Cech, Ivanović, Terry, Cahill, Cole, Mikel, Meireles, Ramires, Mata, Malouda i Torres.