Cristiano Ronaldo spreman za SP Brazil

Cristiano Ronaldo je igrao dosta dobro. Asistirao je u pobjedi Portugala protiv Republike Irske u zadnjoj prijateljskoj utakmici. Utakmica je završila rezultatom 5:1.

Cristiano Ronaldo

Napadač Real Madrida propustio je nekoliko prethodnih utakmica zbog ozljede koljena. Nije bio u svom najboljem izdanju no Paulo Bento, Portugalski trener, je s oduševljenjem gledao kako Ronaldo igra bez poteškoća i problema, te je sada gotovo 100% sigurno kako će Ronaldo biti spreman za Svjetsko Prvenstvo.

Igrao je Ronaldo do 65. minute. Napravljena je planirana zamjena i sve je prošlo u najboljem redu za Portugalca. Zamijenio ga je Pepe koji je također imao problema tijekom priprema.

‘Ronaldo je igrao dobru utakmicu, pogotovo kad znamo da gotovo dva tjedna nije igrao na najvišoj razini. Igrači poput njega su važni za momčad i ako je i sa nama. Dobro je što se vratio,’ rekao je Bento.

Hoće li Portugal u grupi smrti izvuči jedno od prva dva mjesta vidjeti ćemo nakon što prođu utakmice protiv Njemačke, Gane i SAD-a.

Ronaldo je u ovoj utakmici pokušavao zabiti, pucao je već u prvoj minuti, ali je promašio gol.

Već u slijedećem napadu Portugal je poveo. Hugo Almeida je zabio. U 10. minuti je Ronaldo opet izmamio pljesak 46 000 navijača, ali moramo priznati da su mu pljeskali svaki put kad bi dotakao loptu.

Bilo je tu još prilika za Ronalda, ali nije mu lopta htjela ući u gol. U 19. minuti je iz slobodnjaka pogodio okvir gola, ali ne i mrežu.

U 37. minuti je iz blizine glavom pogodio golmana, ali je na odbijanac doletio Almeida i zabio svoj drugi pogodak.

‘Mislim da je pokazao koliko je dobar. Osjeća se dobro i mislim da će biti na 100% već u prvoj utakmici,’ rekao je Nani za Ronalda

Nadamo se kako će Portugal i Njemačka odigrati nogometnu ljepoticu i zahuktati grupu.