Crvena armija želi potvrditi dominaciju

STATISTIKA KOŠARKAŠKOG SISTEMA.

Nastavljamo s tipovanjem serije finala VTB lige nakon prolaza u prvom meču s overom u prvom poluvremenu.

ENGLESKA VERZIJA SINGLA NA NOVOME SAJTU. KRATKI PREVIEW NA ADVISORU.

FREE SINGLE IZ FINALA PLAYOFFA TURSKOG TBL-a.

SINGLE:

CSKA MOSKVA – KHIMKY  gost manje od 82.5 poena( @1.82, Marathonbet)

Stake:  5/5

VTB United League, doigravanje, finale – 16:00h, Universal Sports Hall CSKA

Crvena armija pregazila je svog gradskog rivala na otvaranju koje su na kraju u susretu na više poena dobili s 94:88 no Khimky je mogao lagano ostati u timskom underu i u tom meču jer je trener CSKA u zadnjoj četvrtini odlučio odmarati većinu prvotimaca pa se Khimky raspucao i postigao 37 poena no logičan je bio potez domaćih jer su bili u prednosti od čak 27 poena nakon 30 minuta.

Deklasirala je CSKA Khimky u tom prvom susretu te je trener gostiju Ivanović odmah najavio drugačiji pristup u ofenzivi i defanzivi za ovaj drugi meč te da će napraviti određene prilagodbe u taktici u odnosu na početni meč. Gosti su imali i velike hendikepe u vidu izostanka centra Boungou-Coloa te zamjenskog pleja Pullena a izvan sastava bio je i Brown dok je Todorović dobio tek četiri minute. Dvoje od tih igrača sigurno nećemo vidjeti ni danas a radi se vrlo bitnim scorerima i skakačima Khimkyja te neigranje Todorovića i Coloa stvara veliku rupu u njihovom reketu tako da se nećemo kockati s ukupnim underom a pogotovo ne kad je s druge strane CSKA koja je najbolja ofenzivna momčad Europe. Trener domaćih Itoudis nakon meča izjavio je da su odigrali kvalitetnu obranu tokom većine meča no da će za ovaj drugi okršaj inzistirati na jačem intenzitetu u tom segmentu te da će ovog puta do kraja odigrati maksimalno ozbiljno a i realno očekujemo meč koji neće biti blowout nakon tri četvrtine što je samo plus za okladu. Iza timova je samo dan odmora a i tradicionalno jedan od prva dva susreta bude sporiji te se sada očekuje više fizička borba u kojoj očekujemo goste na najviše 80 poena te ispod ove timske margine koja svakako po našem mišljenju ima prostor od koša.

Dan odmora je iza ekipa tako da će i to sigurno utjecati makar kad su u jednadžbi ovakve dvije ekipe jedna od njih se uvijek može raspucati što se po nama može desiti s CSKA no kod gostiju koji su prošli meč tricu šutirali gotovo vrhunskih 40 % i jedva prebacili marginu u zadnjih nekoliko minuta kad je na parketu bila druga petorka CSKA ne vidimo da imaju dovoljno arsenala u ofenzivi da ovo prebace uz izostanak nekoliko igrača u drugom meču u kome bismo trebali vidjeti i manji broj ukupnih napada.