O ovome članku

Autor

Volim šarenilo kasina i jebavanje njezinih službenica na hrapavom tepihu.

Euro2012 – Portugal

Portugal je među boljim reprezentacijama Europe. Bili su domaćini natjecanja 2004 godine kada su izgubili u finalu od Grčke 1:0. Četiri godine kasnije izgubili su u četvrtfinalu od Njemačke 3:2.

Portugal Euro 2012

Trenutni izbornik: Paulo Bento

Na ovogodišnji Euro plasirali su se kao druga momčad u skupini iza Danske koja ih je u zadnjem kolu pobijedila 2:1 i ostavila na 3 boda zaostatka.

U dodatnim kvalifikacijama, Portugalci su izvukli Bosnu i Hercegovinu koja im je u prvoj utakmici zadala mnoštvo problema. Prva utakmica odigrana u Bosni završila je bez pobjednika, ali i bez pogodaka.

Svi u portugalu su strahovali da bih reprezentacija BiH mogla iznenaditi na domaćem terenu, te u uzvratu postići neki gol i dobrom obranom izvući pozitivan rezultat, no to se nije dogodilo.

Portugal je slomio otpor gostiju već u 8. minuti susreta, a do poluvremena su još jednom zatresli mrežu, no Misimović je u 41. minuti dao šansu Bosni.

Do kraja se Bosna otvorila i primila još 4 gola, tako da je ukupni rezultat iznosi 6:2, no bilo je zaista gusto. Iako je Portugal poveo 3:1, Bosna je vrlo brzo dala gol za 3:2 te su se nadali čudu koje se nije dogodilo.

Na Euru2012 su smješteni u ‘skupinu smrti’ zajedno sa Danskom, Nizozemskom i Njemačkom. Prvu utakmicu igraju protiv Njemaca, a ona će nam dati odgovore na sva pitanja. Portugal će jako teško do drugog kruga, jer su i Nijemci i Nizozemci, ali i Danci, koji su to pokazali u kvalifikacijaam, u boljoj formi.

Trenutni igrači:

Golman: Beto, Eduardo, Rui Patrício

Obrana: Gonçalo Brandão, Fábio Coentrão, Pepe, Ricardo Costa, João Pereira, Rolando, Bruno Alves, Zé Castro, Nélson

Vezni red: Nani, Ruben, João Moutinho, Miguel Veloso, Ricardo Quaresma, Paulo Machado, Manuel Fernandes, Raul Meireles

Napad: Orlando Sá, Nélson Oliveira, Cristiano Ronaldo, Hélder Postiga, Hugo Almeida

Oznake: , , , ,