O ovome članku

Autor

Urednik: narubusporta.com i www.thpkr.com

Hrvatska u skupini sa Srbijom

Hrvatska će u kvalifikacijama za SP u Brazilu 2014. igrati sa Srbijom, Belgijom, Škotskom, Makedonijom i Walesom. Odlučio je tako ždrijeb u Rio de Jaineru.

“Zadovoljan sam ždrijebom, bolje je ovako jer nećemo morati putovati u egzotične zemlje o kojima ne znamo ništa. Sada je drugačija situacija, o ovim protivnicima znam sve”, izjavio je Bilić za srpski Blic.

Izbornik ne vidi problem što je Hrvatska u skupini sa Srbijom, dapače…

“Nismo ispred njih zbog abecede, kvalitetniji smo i bolji od njih”, samouvjeren je bio izbornik.

Europska zona:

Skupina A: Wales, Makedonija, Škotska, Belgija, Srbija, Hrvatska
Skupina B: Malta, Armenija, Bugarska, Češka, Danska, Italija
Skupina C: Kazahstan, Farski Otoci, Austrija, Irska, Švedska, Njemačka
Skupina D: Estonija, Andora, Rumunjska, Mađarska, Turska, Nizozemska
Skupina E: Cipar, Irska, Albanija, , Švicarska, Slovenija, Norveška
Skupina F: Azerbejdžan, Luksemburg, Sjeverna Irska, Izrael, Rusija, Portugal
Skupina G: Lihtenštajn, Latvija, Litva, Bosna i Hercegovina, Slovačka, Grčka
Skupina H: Moldavija, San Marino, Poljska, Ukrajina, Crna Gora, Engleska
Skupina I: Finska, Gruzija, Bjelorusija, Francuska, Španjolska

Slaven Bilić

Slaven Bilić

Sjevernomerička, srednjeamerička i karipska zona:

Skupina A: Jamajka, SAD, pobjednici skupina E i F
Skupina B: Costa Rica, Meksiko, pobjednici skupina A i B
Skupina C: Honduras, Kuba, pobjednici skupina D i C

Pobjednici skupina idu u treće kolo:

Skupina A: Dominikanska Republika, Kajmansko Otočje, Surinam
Skupina B: Bermudi, Barbados, Gvajana, Trinidad i Tobago
Skupina C: Bahami, Nikaragva, Dominika, Panama
Skupina D: Sveta Lucija, Puerto Rico, Sveti Kristofor i Nevis, Kanada,
Skupina E: Belize, Sveti Vincent i Grenadini, Gvatemala, Grenada
Skupina F: Američki Djevičanski Otoci, Kurakao, Antigva i Barbuda, Haiti

Azijska zona:

Skupina A: Singapur, Irak, Jordan, Kina
Skupina B: Libanon, Ujedinjeni Arapski Emirati, Kuvajt, Južna Koreja
Skupina C: Sjeverna Koreja, Srija, Uzbekistan, Japan
Skupina D: Tailand, Oman, Saudijska Arabija, Australija
Skupina E: Indonesija, Bahrein, Katar, Iran

Cafu i Neymar

Cafu i Neymar

Afrička zona:

Skupina A: Srednjeafrička Republika, Bocvana, JAR, pobjednik sedmog para
Skupina B: Siera Leone, Zelenortski Otoci, Tunis, pobjednik šestog para
Skupina C: Maroko, Gambija, Obala Bjelokosti, pobjednik dvanaestog para
Skupina D: Zambija, Sudan, Gana, pobjednik osmog para
Skupina E: Gabon, Niger, Burkina Faso, pobjednik 11 para
Skupina F: Malavi, Nigerija, pobjednici prvog i trećeg para
Skupina G: Zimbabve, Gvineja, Egipat, pobjegnik petog para
Skupina H: Benin, Mali, Alžit, pobjednik devetog para
Skupina I: Libija, Kamerun, pobjednici prvog i desetog para
Skupina J: Uganda, Angola, Senegal, pobjednik četvrtog para

Oznake: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

No comments yet.