O ovome članku

Autor

We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Iza Kataje je povijesna pobjeda u Badaloni

Iz jedinog današnjeg meča na košarkaškom rasporedu iz kvalifikacija za Ligu prvaka pripremili smo jedan isplativ single pick a na kraju članka ostavili smo vam i jedan nogometni tip na golove za kombiniranje.

ANALIZA PICKA IZ LITAVSKE LKL.

ENGLESKA VERZIJA ANALIZE.

SINGLE:

KATAJA – JOVENTUT BADALONA  domaćin manje od 76.0 poena( @1.91, Pinnacle)

Stake:  5/5

17:30h, Joensuu Areena

Ovaj je meč inicijalno trebao biti odigran jučer kao i ostatak svih uzvratnih susreta ovog drugog kola kvalifikacija no tim iz Badalone imao je velike poteškoće prilikom slijetanja u finski Joensuu zbog iznimno guste magle stoga su tražili premještaj ovog susreta za danas dok je termin igranja ostao isti od jučeras.

Ovo što smo spomenuli u uvodu samo pomaže našem betu te bi trebalo općenito usporiti cijeli meč koji bi morao otići u ukupni under no po nama je ipak ovo najsigurnija opcija i to ponajviše zbog toga što je Joventut pretrpio poraz i jedno od najvećih iznenađenja ove runde kvalifikacija nakon što su u Kataloniji na domaćem parketu izgubili od finskih prvaka Kataje sa 79:75. Danas im je zato potrebna pobjeda od barem pet razlike za prolaz tako da od njih od početka očekujemo furioznu obranu koju nismo imali prilike vidjeti u prvom meču u kojem je Joventut u prvoj četvrtini odlučio nametnuti run and gun što se ispostavilo kao loša taktika jer je Kataja u drugoj četvrtini okrenula utakmicu na svoj mlin smanjivši intenzitet i odigravši fantastičnu obranu što im je omogućilo da tu četvrtinu dobiju s 19:12 čime su praktički i dobili meč jer je Joventut ušao obezglavljen u drugo poluvrijeme nakon što su shvatili da gosti imaju defanzivnu kvalitetu i da nisu toliki autsajderi kako ih se smatralo. Inače, Joventut je prošao kroz dosta promjena u rosteru a u Finsku su putovali bez nekoliko bitnih igrača i novih pojačanja poput Gudula koji zbog neriješene vize nije mogao na put dugačak čak 14 sati na koji se žalio gostujući trener Ocampo koji je u najavi meča posebno naglasio da moraju igrati sporije i daleko bolje u obrani te da ne smiju toliko brzo završavati svoje napade kao u prvoj utakmici. S druge strane finski je prvak promijenio gotovo cijeli roster no ne i trenera Gibsona koji im je prošle sezone donio drugu titulu u povijesti. Odigrali su doista hvalevrijednu obranu u tom prvom susretu sa svojom vrlo kratkom rotacijom i uz izostanke nekoliko igrača a po nama je velika greška stavljati ovako visoku marginu na njih kao domaćine nakon dugog puta i minimalnog vremena za odmor te ovakvih poteškoća u uvertiri ove utakmice.

VJEROJATNE STARTNE PETORKE:

KATAJA: Pitts, Saunders, Makalainen, Marzette, Hezekiah

JOVENTUT: Vidal, Jordan, Birgander, Richard, Dimitrijević

NOGOMETNI PRIJEDLOG DANA:

V. HAUGESUND – BRYNE  više od 2.5 golova( @1.63, bet365, @1.58, Planetwin365)  Division 2, grupa 2(Norveška), 20:00h