We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Ovog vikenda možete očekivati dva košarkaška singla i to iz kvalifikacija za svjetsku smotru 2019. u Kini koji vas čeka u ovom članku te jedan SEABL pick iz nedavno započetog playoffa koji ćemo objaviti iz ponude za nedjelju. Na kraju ovog članka ostavili smo vam i dva hokejaška prijedloga dana za kombiniranje.

SINGLE:

AUSTRIJA – ALBANIJA  1. poluvrijeme – manje od 73.5 poena( @1.85, Marathonbet)

Stake:  5/5

kvalifikacije za SP, grupa B, 3. kolo – 16:00h, Multiversum(Schwechat)

Iz ove kvalifikacijske grupe u kojoj uz ove reprezentacije još sudjeluje i ona Nizozemske u konačnu rundu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo prolaze prve dvije ekipe te danas Austrija kao glavni favorit uz Nizozemce ima priliku sebi bitno olakšati posljednji susret te duel kod Nizozemaca jer bi slavljem protiv Albanije i matematički osigurali prolaz.

Austrijanci su u dva odigrana susreta izvojevali jednu pobjedu i to na gostujućem parketu protiv današnjeg protivnika kojeg su dobili u blowout meču sa 79:51 a nakon toga poraženi su od najvećih rivala Nizozemaca kod kuće sa 79:72 no danas mogu potvrditi svoj prolaz te drugu poziciju te vjerujemo da će to i učiniti pravom obranom te replicirati defanzivni performans Nizozemaca iz drugog poluvremena meča s Albancima koje su prije tri dana svladali na domaćem parketu s 91:77. Albanija je i morala na put nakon tog meča te nisu imali previše vremena za odmor protiv Austrijanaca koji ipak nisu igrali već tjedan dana te bi se i to moralo osjetiti u ofenzivnom dijelu a pogotovo u prvom dijelu u kome bi po nama morali ostati oko svoje timske granice dok bi gosti svakako trebali ostati ispod jer očekujemo furioznu obranu domaćina koji je dosta radio na defanzivi a i igraju mečeve na manje napada(50 do 55 po utakmici) a s novim visokim centrom Poltlom koji je prošlu sezonu odigrao za Toronto Raptorse na vrlo solidnoj razini te je on ogromna prednost za domaće u frontcourtu no i obrana perimetera kod domaćih jest također previše za goste kojima sigurno šut za tri poena neće ulaziti kao u prvom poluvremenu meča s Nizozemskom kad su doslovno sve pogađali. Uz umor i put te protivnika koji je ofenzivno malo lošiji te defanzivno malo bolji od Nizozemske vjerujemo da ćemo vidjeti poluvrijeme u balansu te odlučen susret nakon prvih 20 minuta. Albanci su svakako klasu ako ne i više ispod prve dvije ekipe ove skupine a iako imaju jednog importa Mosera sve ostalo je prilično skromno a i na njemu će biti glavni naglasak austrijske backcourt obrane. U prvom susretu kod današnjeg gosta prvo poluvrijeme okončano je sa samo 61 poenom te je Albanija u istom postigla tek 21 poen dok je na kraju stala na 51. Austrija očito ima obranu za ovog protivnika te vidimo value od barem jednog koša u underu za ovu marginu za prvo poluvrijeme.