Objavljeno

LEVANTE – REAL MADRID, analiza meča

U subotu od 16.00 na Estadi Ciutat de Valencia, u okviru 8. kola Primere, snage će odmjeriti domaći Levante i gostujući Real iz Madrida. Naravno, treba li spomenuti da su gosti favoriti u ovom meču, s obzirom da je Levante u ovom trenutku u katastrofalnoj formi, zauzimajući tek 17. poziciju u Primeri, a s druge strane, Real je konačno počeo da igra onakav fudbal kakav se od njih i očekuje, te ovu utakmicu dočekuju kao četvrtoplasirana ekipa u prvenstvu.

Kao što sam i rekao, Levante je u katastrofalnoj formi na početku ove sezone. Imaju jedan od najgorih napada u Primeri, postigavši svega četiri gola u prvih osam kola. Zbog tog podatka, ali i strašno slabe odbrane, Levante i zauzima tek 17. mjesto na tabeli.
U prošlom kolu su bili nadomak gostujuće pobjede protiv Eibara, ali ih je ohladio gol u trećem minutu sudijske nadoknade, te je zbog toga i dodatno opao moral kod igrača Levantea.

cristiano-ronaldo-640-levante

Real u ovom trenutku je najefikasnija ekipa prvenstva, a Ronaldo ima priliku već protiv Levantea da postane tek treći igrač koji je zabio 14 gola u prvih 8 kola, ili tek prvi igrač poslije 1948-e godine koji je to uspio. Portugalski superstar je očigledno u životnoj formi, što je pokazao u kvalifikacijama za EURO 2016, postigavši gol u 95. minutu za pobjedu Portugala.
U posljednje vrijeme Real igra veoma dobro, što se najbolje vidi iz podatka da su u strašnoj seriji od šest uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima. Jedina stvar koja još uvijek ne štima najbolje kod Reala je defanziva, jer premalo igrača u veznom redu bazira se na odbrambene zadatke, na što je ukazao i bivši igrač Reala, Michel Salgado u intervjuu za španske novine:
„Mislim da je Real učinio pogrešku kada je pustio Xabija Alonsa, a na njegovo mjesto doveo Kroosa. Kroos jeste dobar i kvalitetan igrač, ali nije igrač koji radi u defanzivi onako kako je to radio Alonso.“

Levante: Diego; Lopez, Rodas, Vintra, Lopez; Ivanschitz, Diop, Camarasa, Garcia Santos; Victor, Morales.
Real Madrid: Casillas; Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo; Kroos, Modric; Ronaldo, James, Bale; Benzema.

Zadnjih pet međusobnih susreta, Real je završio u svoju korist, a na posljednjoj, igranoj prošle sezone na stadionu Levantea, Real je do pobjede i potpunog rezultatskog preokreta došao golovima Morate i Ronalda u 89., odnosno 94. minutu utakmice. Zanimljivo je da je i prošle sezone ta utakmica igrana u okviru 8. kola Primere.

Zbog svih navedenih parametara i činjenica, možemo zaključiti da će Levante imati velikih problema da zadrži napada Reala, a pogotovo Cristiana Ronalda. Moja preporuka je sigurna i ubjedljiva pobjeda Reala, vjerovatno i sa 2-3 gola razlike, a kladionica bet365 daje kvotu 2.05 za pobjedu Reala sa 3 gola razlike.