Objavljeno

U ligaškim duelima s autsajderima Zalgiris taktički spušta kočnicu

18-to kolo litavske LKL danas će uz okršaj Piena i Juventusa zaokružiti prvoplasirani branitelj naslova Zalgiris(15-2) koji dočekuje devetoplasirani Nevezis(4-13) čiji tim se trenutno nalazi jednu poziciju i dva slavlja izvan playoff zone.

SINGLE:

ZALGIRIS KAUNAS – NEVEZIS 1. poluvrijeme – manje od 77.5 poena( @1.85, William Hill)

Stake:  5/5

LKL, 18. kolo – 07.01., 16:20h, Žalgiris Arena

Nakon domaćeg poraza u derbiju od Rytasa(63:65) Zalgiris je rutinski slavio u iduća tri ligaška kola čime nisu dozvolili nikakva iznenađenja ni smjenu na vrhu tablice koji im pripada sa samo jednom pobjedom prednosti ispred Neptunasa tako da u ovoj fazi Jasikevicius i njegova ekipa još uvijek moraju ovakve mečeve i protivnike s dna tablice kao što je Nevezis vrlo ozbiljno shvaćati. Zalgiris se u ovom trenu nalazi u formi sezone s pet vezanih euroligaških pobjeda a ta serija je prekinuta tek ovaj tjedan u Beogradu kod Zvezde(65:77) a iako je Zalgiris zadržan na samo 65 poena u tom meču vjerujemo da s protivnikom kao što je Nevezis koji je kompletno izvan forme neće ići po neke visoke margine što se tiče njihovih poena a i iza njih je težak put natrag u Kaunas iz Beograda koji im nije dopustio puno odmora za ovaj novi okršaj dok je i jedno od nepisanih pravila da uvijek vrijedi uzeti opciju undera u prvom poluvremenu u ligi nakon što je favorit imao teško europsko gostovanje.

Nevezis se u nekoliko zadnjih tjedana nalazi u najvećoj krizi i problemima s rosterom čak toliko da su i ispali iz playoff zone i prvih osam pozicija s time da ih jedino u ovom trenu tješiti može plasman u drugu fazu FIBA Europe Cupa gdje igraju susret tri dana nakon ovog gostovanja. Ovo će biti prvi meč u godini za njih nakon što su na manji odmor otišli s dva domaća poraza od Juventusa(74:78) i Siauliaija(72:79) u kojima su se nastavile njihove velike muke sa šutom za tri poena no to nikako nije glavni problem trenera gostujućeg sastava Cvirke koji ne može računati na jednog od startera i glavnih scorera Tamulisa dok su još jedan domaći starter Matulis te jedan od američkih importa Woodard kompletno izvan forme i nedovoljno fizički spremni za igranje više od petnaestak minuta. U posljednjem mjesecu prošle godine tim je napustio glavni američki import i vođa ekipe Grant potpisavši za Astanu a njega je zamijenio novi Amerikanac Medford koji je stigao iz švicarske lige a kao što smo i očekivali nije se ni približno pokazao kao dostojna zamjena s tek desetak poena u prosjeku po utakmici. Obrambeno Nevezis ipak izgleda solidno a i defanziva je nešto na što se i jedino mogu osloniti u ovom trenu tako da smo uvjereni da ćemo gledati poluvrijeme ispod zadane margine kao i u prvom međusobnom duelu sezone na parketu Nevezisa gdje je Zalgiris slavio 77:66 nakon velikih problema na poluvremenu(32:38).

Još sredinom 11-tog mjeseca Nevezis je igrajući Europu i domaću ligu pao u formi zbog kratkog rostera ali i nedostatka kvalitete za kvalitetno takmičenje na dva fronta dok su još veće promjene u rosteru doživjeli krajem prošle godine s time da ih trenutno muče izostanci pa smo uvjereni u prvo poluvrijeme niskog intenziteta i s manjkom poena protiv lidera Zalgirisa koji planski dozira svoju energiju u ovakvim utakmicama u ligi a posebice nakon teških europskih duela u gostima kakav su imali u Beogradu ovaj tjedan.

VJEROJATNE STARTNE PETORKE:

Zalgiris: Pangos, Ulanovas, Toupane, Jankunas, Davies

Nevezis: Medford, Normantas, Maldunas, Likhodey, Koreniuk

SRETNO!

2 misli o “U ligaškim duelima s autsajderima Zalgiris taktički spušta kočnicu

1. Mislim da je pametnije da se držimo hendikepa i ukupnog rezultata, ovo na poluvremenu ti baš nejde… kolko se sjećam pali smo na zadnja 3 ili 4 poluvremena… nema smisla kvariti statistiku koja je inače super… sretno danas !

2. SINGLE LOSE, opet obrana na liveu, cijeli dan LIVE, otkad su analize postale puno češće, detaljnije i javne na Kladionica.biz dešavaju se vrlo zanimljive stvari u zadnja dva mjeseca o kojima ćemo vas obavijestiti u posebnom članku.