Memphis Grizzlies vs Portland Trail Blazers

NBA FedExForum 22.4.2012 02:00h Memphis Grizzlies vs Portland Trail Blazers

Uzimajući u obzir njihovih dobrih partija kod kuće, Memphis jasno ima sliku značaja četvrtog mjesta u Zapadnoj konferenciji i ovo je idealna prilika za nastavkom te dobre serije.

uzmi bonus na bwin kladionici – pročitaj ovdje

Memphis Grizzlies

Grizzliesi 38-25 su protiv Charlotte Bobcatsa odigrali jednu vrlo tešku i zamornu utakmicu pa su tako uz dosta muke uspjeli slaviti sa 80-85. U jednom periodu igre Memphis je zaostajao čitavih 10 poena prednosti ali kako je utakmica odmicala tako su i Grizzliesi polako vraćali inicijativu same igre, Mike Conley je u samoj završnici očigledno ponio sav pritisak pa je svega nekoliko sekundi uspio preko slobodnih bacanja da izbori pobjedu svoje ekipe protiv ubjedljivo najlošije postave u čitavoj NBA ligi.

”nije nam išlo sve kako smo zamislili ali određeni igrači na parketu su bili spremni da pruže svoj maksimum i tako donesu pobjedu što se sve vidjelu u četvrtoj četvrtini.” – izjavio je Mike Conley koji je zabilježio 18,7 poena uz dva skoka i sedam asistencija.

Pored Conley, također je igru dobro odradio i Zack Randolph koji je upisao 14 koševa i šest skokova plus četiri asistencije dok je Marc Gasol samo ostvario osam koševa u svega 24 minute igre. Grizzliesi sada imaju vrlo dobre šanse da preskoče Clipperse i ukoliko pobjede u večerašnjem susretu mislim da to mogu i obezbjediti.