We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

U ovaj smo članak za početak vikenda uz košarkaški pick dana saželi i dva prijedloga Šveđana na golove za kombiniranje.

ENGLESKA VERZIJA ANALIZE.

PICK I ANALIZA IZ FRANCUSKE PRO A.

SINGLE:

LIETUVOS RYTAS – ALYTAUS DZUKIJA  1. poluvrijeme – AH(-8.5)  ( @1.88, William Hill)

Stake:  5/5

LKL, 4. kolo – 16:15h, Siemens Arena

Savjetujemo vam da ne uzimate ništa iznad 11.5 kao marginu za prvo poluvrijeme jer su kladionice već reagirale nakon što smo još jučer u Marathonu uzeli ovu opciju na smiješnu marginu od 9.5 poena dok je William Hill tek kasnije izašao s ovom marginom koja drži izvrstan value jer očekujemo deklasiranje Alytausa od strane Rytasa u ovom poluvremenu od minimalno 10 razlike.

Iza Rytasa je veliki domaći šok iz prošlog kola, odnosno težak poraz koji su doživjeli od Lietkabelisa koji je demolirao drugo ime litavske košarke s čak 97:81 usred Vilniusa no bio je to meč u kome apsolutno ništa nije ulazilo domaćem timu koji čak i nije toliko loše odigrao osim u obrani no gostima je apsolutno sve ulazilo pa čak i trice Lavrinoviča koji se u prošlom kolu s Dzukijom mučio s pogađanjem slobodnih bacanja. Bio je to jednostavno jedan od onih mečeva za Rytas koji nije mogao protiv toga da je sve išlo od ruke Lietki koja je doslovno prohujala kroz Siemens Arenu no danas će domaćin tražiti povratak samopouzdanja i veoma bitnu pobjedu kako bi mogli mirno dočekati naredno gostovanje kod Vytautasa te kasnije i najveći i vječni derbi sa Zalgirisom. Olakotna okolnost nakon tog šoka jest činjenica da danas i u idućem kolu igraju s trenutno dva najslabija tima i glavna autsajdera lige od kojih je Alytaus čak i slabiji od Vytautasa iako su isti svladali u gostima u prošlom kolu no bilo je to nezasluženo slavlje u susretu koji domaći Vytautas nije prelomio na vrijeme iako su gotovo cijelo drugo poluvrijeme vodili s barem deset poena razlike.

Kurtinaitis je nakon trećeg mjesta u prošloj sezoni ostao trener današnjeg domaćina iako se cijela prethodna sezona proglasila neuspješnom no Rytasu se bio desio veliki skandal u doigravanju jer su njihove glavne američke zvijezde tokom polufinalne serije doigravanja s Lietkabelisom uhvaćene u noćnom klubu u sitnim noćnim satima pa je nakon toga slijedila momentalna suspenzija no bio je to u isto vrijeme i nepremostiv hendikep za njihov tim koji je nakon toga doslovno deklasiran od strane Lietke s ukupno 3:1 u polufinalu. Što se tiče početka ove sezone Rytas je u prva dva kola slavio najprije na otvaranju nad Pienom(102:90) a nakon toga i na vrlo teškom gostovanju kod Juventusa(82:75) što je bio i više nego dobar ulaz u novu sezonu s obzirom da su mijenjali gotovo cijeli roster i išli u kompletni remont. S druge strane o Alytausu ste već imali prilike čitati na novom sajtu – po našem mišljenju radi se o najslabijoj ekipi ove LKL sezone koja je već u prva tri kola dokazala svojom igrom da se radi o vrlo limitiranom rosteru koji je u prva dva kola razbijen od strane Zalgirisa(70:89) i Lietkabelisa(55:69) da bi nekim čudom slavili na zadnjem gostovanju kod Vytautasa no jedino zahvaljujući neuigranosti domaćina koji nije uspio prelomiti dobiveni susret na vrijeme. Gosti su mijenjali trenera pa je na čelo došao Makedonac Vasilev koji je bio pomoćnik u Rytasu dok u novom timu s onim što ima na raspolaganju čak i radi sjajan posao te je njima svaka pobjeda bonus. Oni bi nakon tog razbijanja koje je Rytas doživio u prethodnom kolu morali poslužiti kao savršena žrtva za povratak izgubljenog samopouzdanja te od domaćih danas očekujemo furioznu i agresivnu obranu i demonstraciju sile s čime bi ovaj hendikep u prvih dvadeset minuta morao biti lako prebačen a moramo napomenuti kako ćemo danas u redovima domaćina vidjeti i debi njihovog najnovijeg pojačanja Grka Mavrokefalidisa koji je u Litvu stigao nakon povratka prošle sezone u europsku košarku u koju se vratio nakon epizode u kineskom Qingdau.

VJEROJATNE STARTNE PETORKE:

LIETUVOS RYTAS: Giedraitis, Carter, Baron, Mavrokefalidis, Echodas

ALYTAUS: Reinhardt, Hernandez, Petrilevicius, Navickas, Selakovs

NOGOMETNI TIPOVI DANA:

TORSLANDA – HITTARPS  više od 2.5 golova( @1.43, bet365)  Division 2 – Vastra Gotaland, 14:00h

IFK HASSLEHOLM – RAPPE GOIF  više od 2.5 golova( @1.40, bet365, @1.35, Tipico)  Division 2 – Ostra Gotaland, 14:00h

SRETNO!

Oznake: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

3 komentara to “Rytas u potrazi za iskupljenjem nakon sramote protiv Lietkabelisa”