Rytasu je potrebno uvjerljivo slavlje nakon poraza prije stanke

Kao što smo i obećali vikend otvaramo pickom iz litavske LKL iz koje vam donosimo jedan i više nego isplativ single dok u podnožju članka možete naći i jedan dodatni nogometni tip na golove za kombiniranje u dublovima i triplovima.

SINGLE:

LIETUVOS RYTAS – NEVEZIS  1. poluvrijeme – AH(-10.5)  1( @1.90, Mybet)

Stake:  5/5

LKL, 13. kolo – 02.12., 17:00h, Lietuvos Ryto Arena

Tek četvrtoplasirani Lietuvos Rytas, iza kojega je prilično razočaravajuća sezona i tek treće mjesto u doigravanju domaće lige prošle sezone, mora svojim navijačima nakon reprezentativne stanke pokazati svoju pravu moć koja je s početkom prošlog mjeseca polako počela dolaziti do izražaja u slavljima nad Limogesom i Bilbaom u Eurocupu te Juventusom i Pienom u ligi no tik pred odlaska na stanku presjekao ih je neočekivan poraz u gostima kod neugodnog Neptunasa(76:81) tako da su s gorčinom otišli na manji odmor.

Rytas za nastavak klupske sezone jednostavno nije mogao poželjeti boljeg protivnika u domaćoj im LKL u ovom trenutku jer je kvalitetom ali i trenutnom formom Nevezis najgora ekipa lige iako to tablica i njihovo sedmo mjesto ne pokazuju no slavni dani s kraja pretprošlog mjeseca i početka sezone su iza Nevezisa koji se trenutno nalazi u velikim kadrovskim problemima što se već manifestiralo u prošlom kolu nakon povratka s pauze u kojem su kod kuće poraženi od Piena(68:73) koji je također bio bez jednog od startera. Nevezis je tokom kvalifikacija napustio jedan od ponajboljih igrača a ujedno i standardni latvijski reprezentativac Kuksiks koji je potpisao za talijanski Pesaro dok u prošlom meču nismo vidjeli ni prvog pleja i jednog od dva američka stranca u rosteru Granta koji je ujedno i prvi razigravač ekipe te jedan od vodećih scorera. Dolazak latvijskog napadača Apsitisa neće previše pomoći gostima koji su još i prije u ovoj sezoni u nizovima gubili mečeve a u jedinom ligaškom gostovanju do sada kod jednog od velikana i favorita za naslova Lietkabelisa teško su nastradali sa 69:83 s time da su na poluvremenu deklasirani s 18 razlike dok su zanimljivo na strani uvjerljivo pali i kod posljednjeg Vytautasa s čak 78:92. Lietuvos Rytas je kod kuće gubio jedino u derbiju od Zalgirisa(67:70) i Lietkabelisa(81:97) no za te poraze iskupili su se memorabilnim razbijanjem Neptunasa od 92:79(na poluvremenu su vodili s nevjerojatne 23 razlike iako se radi o suparniku koji je kod kuće svladao branitelja naslova Zalgiris(73:64) te igra u Europi u Ligi prvaka). U prilog nam ide i povratak Australca Madgena u roster domaćina koji je u svoj tim uključio i jednu od svojih najvećih mladih nada 17-godišnjeg Sirvydisa koji bi mogao dobiti minute protiv ovakvog oslabljenog protivnika protiv kojeg Rytas mora biti pametan i odigrati pojačano u agresivi u obrani u prvom dijelu u kojem moraju prelomiti meč s po nama od otprilike 15 razlike prije okršaja u Eurocupu s Partizanom kod kuće u ključnoj utakmici u kojoj moraju slaviti i stoga smo sve u svemu uvjereni u uvjerljiv trijumf domaćina.

VJEROJATNE STARTNE PETORKE:

LIETUVOS RYTAS: Baron, Echodas, Jomantas, Mavrokefalidis, Kramer

NEVEZIS: Matulis, Tamulis, Likhodey, Woodard, Koreniuk

NOGOMETNI PRIJEDLOG DANA:

BALLYMENA – BALLINAMALLARD  više od 2.5 golova( @1.45, Mybet)  NIFL Premiership, 02.12., 16:00h