U noći s ponedjeljka na utorak pred nama je na rasporedu četvrti meč polufinala doigravanja argentinske Lige Nacional ujedno i veliki gradski derbi Corrientesa između trećeplasiranog Regatasa te prvoplasiranog San Martina.

SINGLE:

REGATAS – SAN MARTIN  1. poluvrijeme – manje od 71.5 poena( @1.85, Marathonbet)

Stake:  5/5

Liga Nacional, doigravanje, polufinale – 02:00h

Trenutni rezultat ove serije stoji 2:1 u korist Regatasa koji je stigao do breaka u prva dva meča na parketu San Martina. Prošli susret odigran je prije dva dana te je domaćin nakon preokreta u drugom dijelu(74:66) slavio čime su stavili gosta u vrlo neugodnu poziciju jer im sa svakim slijedećim porazom prijeti eliminacija.

Za razliku od regularnog dijela Regatas je napravio alternaciju u defanzivnom dijelu za ovo doigravanje. Trener Picatto je odlučio pridati daleko više pažnje tom segmentu u odnosu na regularni dio prateći onu dobru staru poslovicu da se napadom pobjeđuje u košarci no da se titule osvajaju obranom. Primjetan je veliki pad u broju poena u njihovim susretima a na ovaj potez odlučili su se iz logičnog razloga jer su u regularnom dijelu posjedovali statistički jedan od najboljih napada(86 poena po susretu) no i jednu od najgorih obrana(83 poena po susretu). U svom pohodu do ovog polufinala izbacivali su neugodne ekipe Libertada te Estudiantesa s po 3:1 a obje su ekipe kao i San Martin zasada uspješno zaustavili u napadu. Ipak, nakon drugog meča ove serije igraju s ogromnim i nenadoknadivim hendikepom jer im se ozlijedio kapetan, najbolji scorer i šuter Quinteros što je još više usporilo njihove utakmice te sada pada još više fokusa kod njih na obranu ali i na frontcourt u napadu jer su izgubili najefikasnijeg šutera za tri poena. S druge strane začudila nas je taktika gostiju na otvaranju u kojem su otvorili meč s brzom igrom i dosta poena no Regatas je uspio usporiti tempo te navesti seriju na svoj mlin. Naime, u odnosu na regularnu sezonu postotak šuta za tri poena, što je vrlo bitno oružje za San Martin, je drastično pao te su i oni morali baciti glavnu orijentaciju na frontcourt i ponajboljeg centra i rim protectora lige Wooda. San Martin ujedno i posjeduje jednu od najboljih obrana lige uz San Lorenzo te će noćas više nego ikad morati pokazati pravu defanzivu s kojom moraju nadjačati tvrdu ekipu Regatasa koji će ponovno nametnuti sporiji tempo i halfcourt način košarke. Obje ekipa u ovoj fazi igraju i sa skraćenom rotacijama do osam igrača a utjecaj na ovu okladu imat će i činjenica da će ovo biti drugi meč unutar samo dva dana na parketu Regatasa. Za kraj analize još spominjemo i to da je u sva tri dosadašnja susreta serije došla ova opcija undera prvog poluvremena(78, 66, 69) a nakon velikog preokreta Regatasa u drugom poluvremenu zadnje utakmice ne vjerujemo u prvo poluvrijeme s više poena a ovom opcijom ujedno izbjegavamo i moguće produžetke te penal završnicu kod ukupnog undera.