Alen je nepoznati Hokejaš sa nepoznate lokacije, od kada je na treningu dobio palicom u glavu ima gotovo prognotička svojstva.

Utah Jazz vs Milwaukee Bucks

4.1.2012 03:00h Utah Jazz vs Milwaukee Bucks
uzmi 30€ bwin bonus

Da se okrenemo jednom susretu za koji mislim da bi trebao pružit jednu nezaboravnu večer a slična forma će odlučit pobjednika i ko se bolje pripremio za ovu sezonu.

Utah Jazz

Utah Jazz

Utah Jazz

Ekipa Utah Jazza su u  ovoj početnoj sezoni priuštili sebi veoma raskošan početak, dozvolivši da u sve tri utakmice u gostima zabilježe poraze, što u suprotnosti sa domaćim susretima su zabilježili dvije pobjede.

Ovaj zadnji susret koi su imali je bio noćas protiv ekipe New Orleans Hornetsa koju su uspjeli poslije jedne vrlo neizvjesne utakmice savladat sa 94:90, što je veoma dobro jer pobjedama mogu samo stvarat čvrsto samopouzdanje i stabilan karakter.

Osvojivši jedanaest poena Miles je uzjavio da je ekipa veoma zadovoljna što su uspjeli pobijediti, ali da bez obzira na to on smatra da igrači imaju mnogo više u sebi što bi trebali pokazat na parketu. Malo osvrta na ovaj prošli susret i ako pogledamo pad i uspon ekipe može se vidjeti da su u prvo poluvrijeme imali prednost od 50:47 da bi zatim gubili treću četvrtinu sa sedam razlike što je dodatno probudilo ekipu da u posljednjem dijelu susreta izbore pobjedu, ali mogu reći uz dosta sreće i više pomoći samog menadžera koji je uz velike konsultacije i konstantnim prekidima davao smjernice svojim igračima na parketu ipak bez obzra na to pobjeda je pobjeda ma kakva ona bila.

Glavni igrač za pobjedu Jazza je čini mi se bio Devin Harris koji je uz sretni pogodak trice uspio i donekle biti prevaga za pobjedu svoje ekipe.

Milwaukee Bucks

Milwaukee je ovo druga utakmica za redom i siguran sam da poraz koji su doživjeli od Denvera će možda imat određenog uticaja u ovom susretu ali ne tolikog jer znali su Bucksi i u ovako teškim trenutcima dolazit do preokreta u utakmici. Stephen Jackson i Brandon Jennings su pokazali dosta dobru obranu u susretu sa Denverom ali ipak čini se da postotak pogođenih trica je ukazivalo na to kako im treba još malo uigravanja poslije male pauze od par dana a vidjelo se to i kada je Jennings promašio tricu za produžetak i to svega 7 sekundi prije kraja susret što dovoljno govori o njegovoj noći u tom ogledu.

Scott Skiles inaće menadžer ove ekipe je izjavio da nikako ne može biti zadovoljan onim što su pokazali na parketu jer kako i sam kaže svega je bilo a najviše bacanja lopte uzalud i trošenja dragocijenih minuta što je sve ukupno dovelo do poraza. Prehlađeni Mikea Dunleavy je očigledan nedostatak u ekipi kojeg je donekle sa igrom uspio malo zamjenit Moute koji je u zamjeni mjesta sa Mbahom bio činimi se glavni igrač na parketu jer je odigrao preko 21 minutu.

Što se tiče pogođenih trica njih nije bilo više od 23% a to je i sam menadžer potvrdio koji je naglasio da će morat malo više koncentracije uložit kako se ne bi dešavalo da ispuštaju bodove i sigurnih susreta u kojima napada sasvim dobro funkcioniše.

Moje mišljenje za kladionicu:
Možda su gosti uspjeli regrupisat svoje redove za ovaj susret ali u jedno sam siguran Utah je veoma nezgodna na domaćem parketu imislim da se neće tako lako predat pa mi njihova pobjeda ima smisla.

Oznake: , , , , ,

One Response to “Utah Jazz vs Milwaukee Bucks”