Vukovima je potrebno duplo slavlje nad gradskim rivalom

Po treći put ove sezone i po drugi put u sklopu regionalne ABA lige susreću se veliki gradski rivali Cedevita i Cibona nakon što je Cedevita slavila u posljednjem međusobnom duelu u sklopu hrvatske A1 lige 84:81(34:45).

SINGLE:

CIBONA – CEDEVITA  1. poluvrijeme manje od 79.5 poena( @1.90, 1xBet)

Stake:  5/5

ABA, 15. kolo – 06.01., 17:00h, KC Dražen Petrović

Nakon sjajnog završetka godine i četvrtog slavlja u nizu kod Igokee Cedevita u novu godinu i drugu fazu Eurocupa nije ušla na željeni način porazom kod talijanskog Trenta(72:83) prije tri dana. U ABA ligi trenutno drže treću poziciju s 11 pobjeda i tri poraza od čega su samo jednom poraženi na domaćem parketu i to zanimljivo od Igokee na samom početku sezone dok su kasnije domaći parket obranili protiv euroligaša Zvezde(79:74). Trener Zdovc uz težak europski meč i poraz ima i problem izostanaka jer u rosteru nedostaju Slavica, Krušlin i Ramljak s time da i Katić nije u potpunosti spreman dok je jedan od američkih importa Johnson izvan forme i ne igra preko desetak minuta po susretu. Svejedno Cedevita ulazi u ovaj dvoboj kao favorit nakon što su izgubili prvi gradski derbi u ABA ligi kod Cibone ranije u sezoni u napetoj drami koja je razrješena nakon produžetka u kojem je bolja bila Cibona koja je tad odnijela pobjedu od 100:94. Igrači Cibone kao i trener Nazor najavljuju težak i čvrst duel u kojem bi Cibona duplim slavljem nad rivalom u sklopu ABA lige sebe dovela u playoff borbu za prve četiri pozicije. Bit će ovo i prvi ovogodišnji susret za Vukove koji su u zadnjem kolu poraženi kod kuće od drugoplasirane Budućnosti(87:93) dok su prethodno slavili kod Olimpije u Ljubljani(80:78) te u ovom trenu zauzimaju deseto mjesto(6-8) no s utakmicom manje od velike većine rivala a u gostima izgledaju vrlo neugodno s omjerom od tri slavlja i četiri poraza. Ono što je sjajna stvar za našu okladu jest i činjenica što se ove ekipe već jako dobro poznaju i sve u svemu vjerujemo da Cibona ponovno može odigrati dobru obranu u prvom poluvremenu nakon što su Cedevitu u duelu domaće lige ostavili tek na 34 poena sredinom prošlog mjeseca.

U oba ovosezonska međusobna duela u prvih smo 20 minuta vidjeli manje poena od ove margine koja je ponovno ista a mi smatramo kako se radi o grešci jer domaćin ulazi nekompletan u ovaj derbi nakon teškog europskog gostovanja dok je Cibona već ove sezone pokazala da se defanzivno znaju nositi s Cedevitom s time da obrambenom segmentu pridaju veću pažnju otkad je tim preuzeo novi trener Nazor.