Zalgiris želi sedmi uzastopni naslov

DETALJNU STATISTIKU NAŠEG BASKET SISTEMA PROVJERITE OVDJE.

U današnjoj košarkaškoj ponudi okrenuli smo se velikom finalu litavske LKL gdje će Zalgiris neočekivano igrati protiv Lietkabelisa koji je iskoristio probleme Rytasa i nadoknadio meč minusa te prošao u finale po prvi puta u svojoj povijesti.

ANALIZU OVOG SINGLA NA ENGLESKOM JEZIKU IMATE NA NAŠEM NOVOM SAJTU  NA KOJEM SMO DANAS PRIPREMILI I JEDAN TIP IZ FINALA GRČKOG PLAYOFFA.

SINGLE:

ZALGIRIS KAUNAS – LIETKABELIS  1. poluvrijeme – više od 75.5 poena( @1.94, Marathonbet)

Stake:  4/5

LKL, doigravanje, finale – 16:00h, Zalgiris Arena

Finale doigravanje LKL-a igra se na četiri dobivena meča što je odmah prvi plus za ovu okladu te faktor koji daje prostora ovom overu u prvom poluvremenu koje bi po našem mišljenju trebalo biti najbrže od svih poluvremena u ovoj seriji.

Na svom putu do finala branitelj naslova Zalgiris izgubio je samo jedan meč i to u prošloj polufinalnoj seriji kod Neptunasa(70:73) kojeg su na kraju prošli s ukupno 3:1. Zalgiris ove sezone od samog početka regularne sezone i kroz ovaj playoff pokazuje dominaciju te kad su odmorni i ne igraju Europu tada im nitko u domaćoj ligi nije ravan. Za ovo su finale kompletni te od njih očekujemo sličan početak serije i prvog poluvremena kao u prethodnoj seriji s Neptunasom s kojim su prebacili marginu na otvaranju u prvom dijelu. Ono što je bitan faktor kod ovog singla jest činjenica što su ove ekipe imale dovoljno vremena za odmor nakon polufinala no ujedno i taman da ne ispadnu iz ritma jer je domaćin odmarao šest dana dok je gost za pripremu imao dan manje na raspolaganju. Trećeplasirani Lietkabelis iznenađujuće je nakon početnog poraza u Vilniusu izbacio drugoplasirani Lietuvos Rytas s 3:1 no iskoristili su ozlijedu najboljeg skakača i startne četvorke Gordona kod Rytasa kojeg najveći Zalgirisov rival nije uspio nadoknaditi na defanzivnom skoku i to je koštalo Rytas finala jer je Gordon igrao veoma limitirane minute te nije mogao dati svoj puni obol. Lietkabelis ima solidnu rotaciju te jako dobre šutere i općenito ekipu koja se može nositi s bilo kime u bržem ritmu kakav bi trebali gledati u ovom prvom dijelu te smatramo kako bi barem 35 poena gostiju trebalo biti dovoljno za prolaz ovog overa. Prednost Lietkabelisa je ta što na raspolaganju imaju dubok i snažan frontcourt no ujedno i jako dobar i brz backcourt pa imaju potreban balans i iskustvo s braćom Lavrinovič da se nose ravnopravno u ovakvim mečevima iako očekujemo od domaćih da stegnu obranu u drugom dijelu.

Zalgiris je lagano na svome parketu pobjeđivao Lietkabelis ove sezone no trenutno su gosti jedna sasvim druga ekipa koja svakako ima kvalitetu i širinu da se nosi sa Zalgirisom barem 20 do 30 minuta u Kaunasu a kako i nemaju što izgubiti te se radi tek o prvom meču duge serije na četiri pobjede mišljenja smo kako bismo od obje ekipe u ovom poluvremenu trebali vidjeti i više nego solidnu ofenzivu. Također, ono što bi trebalo pomoći i dati više prostora overu na ovu marginu jest i činjenica što bismo u ovom poluvremenu trebali vidjeti i najveći broj napada te smo uvjereni da bi uz standardan šut momčadi ova margina morala biti za koš veća iako se nakon ovog okršaja naravno overi više ne isplate no za početak serije i više nego isplativ single za 4/5 stake jer na početku nijedan tim nema što kalkulirati.